Kapat

Dil Değiştir:

Feuerwache Garching
Feuerwache Garching
Proje ile ilgili tüm detayları inceleyebilirsiniz.
Münih - ALMANYA
4500 м²
Proje Alanı
Proje Detayları
Feuerwache Garching

Garching bei München'de yer alan Feuerwache inşaatı bir itfaiye binasıdır. Henüz devam eden bu proje, doğu ve batı kolu olmak üzere uzun dikdörtgen formunda tasarlanmıştır. Bina, bodrum katta yaklaşık 900 m² alana oturmakta, zemin katta ise projenin güneyine doğru genişleyerek 1300 m²'ye ulaşmaktadır.

Zemin kattaki bu genişleme, tekil temellerle desteklenmektedir. Bu tekil temellerin üzerine hazır betonarme kolonlar yerleştirilecek ve sonrasında yine hazır betonarme kirişlerle binanın bağlantısı bu şekilde sağlanacaktır. Altında kalan bölge bu sayede +6.30 kotuna ulaşmış olacak ve bu alan itfaiye araçları için giriş tanımlayabilen büyük bir salonu oluşturacaktır. Bina, 1. katında aynı zemin alanında yükselirken, 2. ve 3. katlarında bina daralarak yalnızca projenin doğu kolunda yükselmektedir. Bu katlarda farklı kullanım alanları tanımlanmıştır.

Bu alanlar bürolar, dinlenme odaları, banyo-tuvaletler, yemek salonu ve toplantı odaları olarak sıralanabilir. Son olarak, bu proje binanın güneydoğusunda yükselen merdiven kulesiyle birlikte yaklaşık 4500 m² brüt zemin alanına sahiptir. Proje, 23.10.2023'te başlamış olup Ekim 2024'te bitmesi planlanmaktadır.

Proje Galeri
Proje ile ilgili bazı görseller - Feuerwache Garching