Kapat

Dil Değiştir:

Flugfeldklinikum Böblingen
Flugfeldklinikum Böblingen
Proje ile ilgili tüm detayları inceleyebilirsiniz.
Flugfeld - Almanya
50000 м²
Proje Alanı
Proje Detayları
Flugfeldklinikum Böblingen

Flugfeldklinikum Böblingen hastanesi, Böblingen ve Sindelfingen şehirleri arasında bulunan Flugfeld alanına inşa edilmiştir. Hastane, 2 bodrum katı ve 5 normal katı ile toplam 7 kattan oluşmaktadır. Dış cephe perdeleri pencereli olarak tasarlanmış olup, iç mekanda sadece beton kolonlar planlanmıştır. Kat ayrımları, kirişsiz beton döşemeler ile yapılmıştır. Merdiven ve asansör çekirdekleri, tüm yapının stabilitesini sağlayacaktır. Merdivenler prefabrik olarak planlanmıştır. Hastanede, helikopterlerin acil hastaları getirebilmesi için bir helikopter pisti inşa edilmiştir.

Klinik, genellikle 80 cm kalınlığında bir zemin plağı ile düz temel olarak inşa edilmiştir. Bina kotu, hastanenin yanında bulunan su kanal kotundan daha düşük olduğu için binanın temeline "frischbetonverbundsystem" denilen özel bir izolasyon sistemi kullanılmıştır. Bu sistem, temeldeki donatıların altına serilmektedir. Betonun hidratasyonu ile ortaya çıkan sıcaklık sayesinde izolasyon betona yapışarak daha dayanıklı bir temel izolasyonu sağlamaktadır.

İnşaat sırasında yaklaşık olarak 50.000 m³ beton dökülmüş ve 14.000 ton donatı kullanılmıştır. Flugfeldklinikum Böblingen hastanesi, 10.10.2021 tarihinde başlayıp 31.07.2023 tarihinde tamamlanmıştır.

Kısaca Flugfeldklinikum Böblingen Projesine Genel Bakış

Flugfeldklinikum Böblingen hastanesi, modern sağlık hizmetleri sunmak amacıyla ileri teknoloji ve yenilikçi mühendislik çözümleri kullanılarak tasarlanmıştır. Hastanenin iç mekan düzenlemeleri, hastaların ve sağlık personelinin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak üzere optimize edilmiştir.

Proje Galeri
Proje ile ilgili bazı görseller - Flugfeldklinikum Böblingen