Kapat

Dil Değiştir:

The Q Nürnberg
The Q Nürnberg
Proje ile ilgili tüm detayları inceleyebilirsiniz.
Nürnberg - ALMANYA
250 м²
Proje Alanı
Proje Detayları
The Q Nürnberg

1) Kısım 1 ve Kısım 4 Renovasyon çalışmaları ve
2) Yeni kapalı otopark binası inşaası

The Q, eski Alman ekonomik mucizesi "Quelle"nin endüstriyel tarihi eser koruması altındaki binasının renove edilerek kentsel yaşamın tüm ihtiyaçlarını tek çatı altında birleştiren konut, ofis, catering, perakende satış mağazaları, kreş ve benzeri sosyal tesislerle desteklenen mix-used konseptinde Nürnberg’in merkezinde tasarlanmıştır.

The Q, Fürther caddesi üzerinde ve Nürnberg şehrinin batısında yer almaktadır. Özellikle merkezi konumu ve şehir içi toplu taşıma araçlarına doğrudan bağlantısı nedeniyle Nürnberg'in iş ve ticaret merkezlerine kısa mesafededir. Ana komplekste de yaşam alanı olarak 1.100 daire bulunmaktadır. Buna ek olarak, zemin katta yerel ürünlerin satıldığı ticari alanlar ile kapının önünde alışveriş olanakları bulunmaktadır. Tüm proje enerji tüketimi ve işi yalıtımı açısından yeni bir binanın standartlarını karşılayacak şekilde inşaa edilmektedir.

Nürnberg belediyesi ile yapılan kira sözleşmesi gereği şu anda şehrin farklı lokasyonlarına yayılmış çeşitli belediye idareleri, yaklaşık 42.000 metrekarelik bir alana The Q ya taşınacaktır.

En yüksek standartlarla gerçekleştirilen renovasyon çalışmalarının ardından "The Q" yaklaşık 170.000 metrekarelik brüt zemin üstü alana sahip olacaktır.

Proje Galeri
Proje ile ilgili bazı görseller - The Q Nürnberg